Nyheter
Om ØKS
Utstillinger
Medlemmer
Kunst i offentlig rom
Kunstbutikken
Skole og formidling
Arrangementer
English Intro
Avsluttede prosjekter
 
ØKS på Facebook
Kunstsentrene i Norge
Hydrogenfabrikken
 

Østfold Kunstsenter

org.nr. 971 467 932

Ferjestedsveien 5b
1606 Fredrikstad
t: +47 69310995
m: +47 9342934

epost

a

Åpningstider: Alle dager 12 -17. man. og tir. stengt.
Galleriet er stengt i jule- og påskeferie


Medlemmer

Østfold Bildende Kunstnere og
 Norske Kunsthåndverkere avd. Sørøst-Norge


Søknad om medlemskap i Østfold bildende kunstnere (ØBK)
Søknad om medlemskap i Norske Kunsthåndverkere (NK)
Styre og verv ØBK og NK Sørøst-Norge

a|b|c|d|e|f|g|h|i|j|k|l|m|n|o|p|q|r|s|t|u|v|w|x|y|z|æ|ø|å|

Al-Samad, Wisam (NK)
Folkenborgveien 24, 1850 Mysen
998 58 575

wisam_alsamad@yahoo.com

Alnæs, Jenny (ØBK)
Huginsvei 3, 1654 Sellebakk
41 28 67 48

jennyalnes@gmail.com

Amundsen, Lise (ØBK)
Gamle Sørhaugen 8, 1767 Halden
69 18 39 44/ 412 86 748

www.liseamundsen.no

Andersen, Stein (ØBK)
Krokstien 4, 1782 Halden
920 28 739

steina@halden.net
galleriakvarellen.wordpress.com

Anstensrud, Ida Løkken (ØBK)
Mørkveien 673, 1592 Våler i Østfold
977 62 085

faloscopia@hotmail.com

Beck, Jan-Erik L. (ØBK)
Krossern 8, 1513 Moss
69 27 12 97/ 900 88 925

lund-bec@online.no
janerikbeck.no

Bjørshol, Anja (ØBK)
Hellerveien 8, 1675 Kråkerøy
995 17 795

anjabjoershol@yahoo.no

Blystad, Kristian (ØBK)
Strandvollen 2og 6, 1747 Skjeberg
950 39 757

k-blys@online.no
www.kristianblystad.no

Boman, Cathrine Muller (ØBK)
Bingsgate 9, 1606 Fredrikstad
924 03 705

post@cathrinemboman.no
www.cathrinemboman.no

Christiansen, Lone (ØBK)
Lærer Slangsgt 2, 1604 Fredrikstad
69 31 16 93

Christiansen, Per (ØBK)
Lærer Slangsgt 2, 1604 Fredrikstad
69 31 16 93

Christiansen, Stefan (ØBK)
Blekedamsveien 4, 1672 Kråkerøy
418 08 014

stefan.c@online.no
www.stefanchristiansen.com

Dal, Putte Helene (NK, readymade)
Sjømannsgata 15, 1608 Fredrikstad
930 49 467

putte.h.dal@gmail.com
www.norskekunsthandverkere.no/kunsthandverkere/putte h dal
www.arkivet/dal

Dalåsen, Inger E. (NK, metall)
Klostergt. 25, 1532 Moss
482 82 192

olav@dalaasen.no

Engebretsen, Inger Lise (NK)
c/o Gro Engebretsen, Kirkeveien 31, 1710 Sarpsborg
971 41 902

iledesign@gmail.com

Tulla Elieson

Elieson, Tulla (NK, keramikk)
Skippergt. 13, 1630 Gamle Fredrikstad
908 96 082

tulla@elieson.no
www.elieson.no

Ellefsen, Katrine (NK)
Ballblomveien 24, 1529 Moss
470 26 016

trekisen@hotmail.com

Ensrud, Siri (NK, tekstil)
Per Sivles vei 12, 1511 Moss
930 23 801

siriensrud@hotmail.com
www.norskekunsthandverkere.no/kunsthandverkere/siri-ensrud

Eriksen, Roar (ØBK)
Hans Nilsen Haugesvei 54, 1661 Rolvsøy
924 80 401

lorna_eriksen79@yahoo.com

Eriksen, Øivind Koppang (ØBK)
Dikterstubben 6, 1781 Halden
976 59 907

koppangeriksen@gmail.com
www.peinseint.blogspot.com

Fonneland-Sandberg, Camilla (ØBK)
Torsgate 8 A, 1511 Moss
951 18 777

cfonneland@gmail.com

Formoe, Erik (ØBK)
Lahellmoveien 11, 1604 Fredrikstad
995 10 921

erik@formoe.no
www.erikformoe.com

Føinum, Åse (NK, keramikk)
Hauge, 1684 Vesterøy
69 37 61 60/ 976 19 033

ofoinum@online.no

Granath, Hans Ove (ØBK)
Ateliergården, Smedjegaten 91, 1632 Gamle Fredrikstad
950 74 967

hans.ove.granath@gmail.com
www.granath.no

Grue, Astrid (NKØ)
Rådhusgaten 18 B, 1632 Gamle Fredrikstad
958 01 091

post@astridgrue.no
www.astridgrue.no

Hanch-Hansen, Anita (NK)
Klosterveien 29, 1570 Dilling
905 91 461

anita@hanchhansen.com
www.hanchhansen.com

Kirsten Foss Hansen

Hansen, Kirsten Foss (NK, keramikk)
Fløterveien 398, 1593 Svinndal
908 23 405

kirstenfosshansen@gmail.com
www.kirstenfoss.no

Hansen, Natasja Beate (NK)
Carlheims vei 4, 1618 Fredrikstad
415 57 968

natasjahansen@gmail.com

Hanve, Vegard (ØBK)
Voldportgaten 69, 1632 Gamle Fredrikstad
456 77 638

Harbitz, Gunn (ØBK)
Torsnesveien 112, 1634 Gamle Fredrikstad
977 50 374

gunn-har@online.no
www.gunnharbitz.com/

Hauglie, Linda Spaun (ØBK, NK tekstil)
Holmegata 25, 1610 Fredrikstad
950 68 672

linda_hauglie@hotmail.com

Hepsø, Petter (ØBK)
Normannsvei 4, 1678 Kråkerøy
408 57 444

phepsoe@online.no
petterhepso.com

Heuch, Hanne (NK)
Larkollveien 761, 1560 Larkollen
69 26 86 38/ 482 82 205

hanne.heuch@gmail.com

Hjerting, Yvonne (ØBK)
Norbygaten 43, 0190 Oslo
97 47 23 30/ 463 41 834

byvoro@online.no

Hole, Brith Karin (ØBK)
Tolbodgaten 36 A, 1632 Gamle Fredrikstad

brithkh@hotmail.com

Holm, Geir Tore (ØBK)
Svinndal veien 96, 1816 Skiptvet
926 96 465

geir@balkong.net

Holmé, Barbara K. (ØBK)
Ulfhildsgt. 2, 1707 Sarpsborg
959 25 110

barbara.holme@vestby.vgs.no

Hupe, Jane (ØBK)
Johan Paulsensvei 40b, 1738 Borgenhaugen
472 64 325

janehupe@yahoo.no
www.janehupe.com

Høiness, Hanna Amundsen (ØBK)
Sofienbergata 57 A, 0563 Oslo
958 38 505

hanna.hoiness@gmail.com
http://hannahoiness.no/

Ihlebæk, Ole Jakob (ØBK)
Nypevn. 6b, 1671 Kråkerøy
69 34 13 76 / 952 22 686

ihlebaek@gmail.com
http://ihlebaek.com/

Jacobsen, Finn (ØBK)
Kongensgt. 4, 1530 Moss
69 25 02 47

Jarem, Elise (ØBK)
Rodeløkka 5a, 1776 Halden
907 90 251

elise@jarem.no
www.jarem.no/

Jensen, Jeanette Eek (ØBK)
Damveien 1B, 1672 Kråkerøy
69 34 13 91/ 975 84 476

jee-jen@online.no
www.ateliereek.weebly.com

Jerkaas, Vibeke (ØBK)
Jørgen Moesvei 1, 1605 Fredrikstad
412 18 605

vibeke@customaid.no
customaid.no

Johansen, Karl Hjalmar (ØBK)
Vålerveien 274, 1599 Moss
69 25 15 75

Jorselje, Inger Lise (ØBK)
Junibakken,Rønneld, 1746 Skjeberg
69 16 11 89
Atelier: 69 27 33 33

Juul, Britt (ØBK)
Smedgata 65, 1850 Mysen
95 12 63 61

brittsky.juul@gmail.com

Jørgensen, Søssa (ØBK)
Svinndal veien 96, 1816 Skiptvet
481 49 818

balkong.oslo@c2i.net

Ketting, Ary (ØBK)
Løkkegata 9, 1532 Moss
69 25 13 01 / 452 03 800

a.ketting@online.no
www.ketting.no

Svein Ove Kirkhorn

Kirkhorn, Svein Ove (NK, tekstil)
Dypedal, 1684 Vesterøy
907 65 617

svein.ove@kirkhorn.net
norskekunsthandverkere.no/users/svein-ove-kirkhorn

Kjøniksen, Rune (ØBK)
Hellum, 1580 Rygge
959 03 374

pointer@online.no

Klausen, Bente Vold (NK, tekstil)
Mulvadgt. 14, 1610 Fredrikstad
951 49 269

bevoldk@online.no
www.bentevoldklausen.no

Kofoed, Cecilia (ØBK)
Fjellstua 7, 1777 Halden
69 19 73 13/469 32 304

Koefoed-Jespersen, Ruth Tulle (ØBK)
Åbyggeveien 10 b, 1636 Gamle Fredrikstad
411 27 493

vupti@tulleruth.com
www.tulleruth.com

Kongevold, Laila (ØBK)
Blekedamsveien 4, 1672 Kråkerøy
418 08 082

laikong@online.no
www.lailakongevold.no

Korssjøen, Lene Christin (NK)
Oredalsveien 22C, 1613 Fredrikstad
920 81 250

tusenknas@yahoo.no

Kustani Fazil (ØBK)
Bergheimskogen 50 A, 1739 Borgenhaugen
69 16 68 68/ 415 57 339

Lange, Eva (ØBK)
”Knatten” Asmaløy, Nordengvn. 26, 1684 Vesterøy
975 05 146

eva@evalange.no
www.evalange.no

Jens Stegger Ledaal

Ledaal, Jens Stegger (ØBK)
Dalkleven 8, 1671 Kråkerøy
906 66 713

jledaal@gmail.com
www.ledaal.com

Letmolie, Solveig (ØBK)
Eckersbergsg. 33, 0266 Oslo
69 31 60 46

Lindrupsen, Tor (ØBK)
Stenbukta 1, 1676 Kråkerøy
916 23 291

tor@lindrupsen.no
www.lindrupsen.no

Liseth, Hege (ØBK)
Bydalsveien 21, 1604 Fredrikstad
412 38 773

heglis@online.no
www.hegeliseth.com

Lothe, Hjalmar (ØBK)
Bygstadhaugene 11, 6977 Bygstad
908 63 442

hjal-l@online.no

Lundeby, Tor-Magnus (ØBK)
Verksgata 6, 1636 Gamle Fredrikstad
919 14 007

tormagnus.lundeby@gmail.com
www.tormagnuslundeby.net

Lyckander, Marit (ØBK)
Strandvollen 2 og 6, 1747 Skjeberg
997 21 363

maly2@online.no
www.maritlyckander.no

Løveid, Birthe Marie (ØBK)
Ateliergården, Smedjegaten 91, 1632 Gamle Fredrikstad
413 32 183

birthe.marie.loveid@gmail.com
www.birthemarie.com

Mathisen, Elisabeth (ØBK)
Lahellemoveien 29, 1604 Fredrikstad
975 14 321

mathisen.elisabeth@gmail.com
www.elisabethmathisen.no

Matre, Gerd Wevling (ØBK)
Kilenveien 6, 1719 Greåker
936 37 080

gerdwmatre@gmail.com

McAlinden, Maja (ØBK)
Odinsgate 4, 1608 Fredrikstad
478 92 324

majamcalinden@rocketmail.com

Melby, Hanne Wewer (ØBK)
Aslakvn. 8, 1820 Spydeberg
69 83 81 82

http://hanne-wewer.net

Meseke, Lina (NK, keramikk)
Ilaveien 66, 1605 Fredrikstad
69 61 06 69 /411 22 639

lina.meseke@gmail.com

Midthjell, Asgeir (ØBK)
O.A. Haugesvei 2, 1621 Gressvik
900 60 412

asgeir.midthjell@gmail.com
www.midthjell.no

Midthjell, Karin Eide (ØBK)
O.A. Haugesvei 2 1621 Gressvik
901 51 084

Moore, James (ØBK)
Torsnes veien 109, 1634 Gamle Fredrikstad
415 00 578

james@artusworks.no

Mørck, Kirsten (ØBK)
Linderudveien 121, 1353 Bærums verk
415 45 618

kirstenmoerck@hotmail.com

Måseide, Bjørg (ØBK)
Orkerødgt. 66, 1511 Moss
926 39 325

ma-bjorg@online.no

Nygren, Inger Johanne (ØBK)
Skogvn. 4, 1672 Kråkerøy
454 66 115

i-nygren@online.no

Nyland, Leif (ØBK)
Sareptaveien 83, 1621 Gressvik
995 80 453

leifnyland3@gmail.com

Næsheim, Egil Torin (ØBK)
Traravn. 41, 1609 Fredrikstad
69 31 20 20

Odden, Ragnhild (NK, tekstil)
Skippergt. 13, 1630 Gamle Fredrikstad
952 10 137

ragodd@ostfoldfk.no

Olsen, Monica (ØBK)
106 Somers street 3rd floor, 11233 Brooklyn, New York, NY, USA
+1-929-256-8860

monicaolsen.art@gmail.com
www.monicaolsen.no/

Olsen, Sinikka J. (ØBK)
Heibergsgt. 1A, 1630 GAMLE FREDRIKSTAD
413 28 347

sinikkao@gmail.com

Omdahl, Elisabeth Kruse-Nilsen (ØBK)
Hananvn 109, 1529 MOSS
958 08 748

eliom@online.no

Orud, Karl Olaf (ØBK)
Frydenlundveien 55, 1784 Halden
906 78 246

karlorud@online.no
www.karlorud.com

Pløen, Anne Grete (NK, emalje)
Løkkegata 2, leil 5, 1532 Moss
62 53 10 73

Qvale, Jonas Markus (ØBK)
Gamleveien 12, 1604 Fredrikstad
481 53 654

jonas.qvale@gmail.com
www.hornorkesteret.no

Reff, Veronica (NK, keramikk)
Elias Kræmmersvei 11, 1513 Moss
947 81 001

verref@ostfoldfk.no

Resell, Terje (ØBK)
Skippergt.13, 1630 Gamle Fredrikstad
901 32 052

post@terjeresell.no

Riise, Siw Anja (NK, glass)
Femdalsund h 344, 1676 Kråkerøy
917 71 674

siwriise@online.no
www.siwriise.com

Romberg, Kristin (ØBK)
Skogveien 6 1672 Kråkerøy
920 86 105

kristin@romberg.no
www.kristinromberg.com

Rosenberg, Steinar (ØBK)
Vinkelgatan 3, 276 30 Borrby, Sverige
918 02 656

steinarrosenberg@gmail.com
www.digitalkunst.no

Rudjord, Magne (ØBK)
1692 Nedgården
69 37 87 14/ 911 26 284

m-jorudj@online.no

Ruud, Ana Luisa Rebora (ØBK)
Brattfossveien 81, 1880 Eidsberg
414 04 865

anluisre@gmail.com
http://www.analuisarebora.com/

Rønbeck, Elisabeth (ØBK)
Vartunveien 7A, 1735 Varteig
909 58 240

elisabeth.ronbeck@me.com
http://merfoto-roenbeck.biz/

Rørdal, Arild (ØBK)
Brattvegen 1, 1624 Gressvik
909 58 240

ale.sten@speedmail.se

Saenger, Hans (ØBK)
Flåtavikveien 11, 1628 Engelsviken
69 33 02 28

hans.saenger@stabilnett.no

Saenger, Simonetta (ØBK)
Flåtavikveien 11, 1628 Engelsviken
69 33 02 28

Sandberg, Camilla Fonneland (ØBK)
Torsgate 11, 1511 Moss
951 18 777

cfonneland@gmail.com

Sarkapalo, Tommi (ØBK)
Torsnesveien 112, 1634 Gamle Fredrikstad
913 30 625

sa-palo@online.no
www.tommisarkapalo.com

Sawe, Abel (NK, glass)
Færgeportgt 84,1632 Gamle Fredrikstad
480 95 239

abelsawe@online.no

Cathrine Schei

Schei, J. Cathrine R. (NK, papir)
Torvgt. 62, 1632 Gamle Fredrikstad
957 62 237

cath-sc@online.no
www.cathrineschei.com

Sjöström, Maja (ØBK)
Damhauggata 8, 1772 Halden
473 79 134

majasjostrom@hotmail.com
majasjostrom.com

Skaugen, May Britt (ØBK)
Nøkledypveien 3, 1672 Kråkerøy
480 99 912

may-britt.skaugen@fredfiber.net

Skovly, Grete (ØBK)
Postboks 16, 1581 Rygge
69 28 00 67/ 416 59 001

post@greteskovly.no
www.greteskovly.com

Skullerud, Odd (ØBK)
Kallerødveien 5, 1626 Manstad
69 33 36 33

Slembe, Sigurd T. (ØBK)
Roald Amundsensgate 20 , 1831 Askim
917 51 338

Slettevold, Astrid (ØBK)
Bidenkaps gt. 4, 0165 Oslo
952 01 020

astslet@hotmail.com
www.ast-art.no/

Sobocinska, Ewa M. (ØBK)
Aksel Olsensv. 84, 1597 Moss
922 12 157

ewa.maria.sobocinska@gmail.com
www.marekewa.com

Sobocinski, Marek (ØBK)
HiT- AFL, Mellomveien 110, 9293 Tromsø
907 48 175

marek.sculptor@gmail.com
www.marekewa.com

Ellen Solberg

Solberg, Ellen K (ØBK)
Solberg gård, 1580 Rygge
934 10 145

ellenmelle@yahoo.no

Solløs, Hagbart (ØBK)
Alsvik Spjærøy, 1684 Vesterøy
414 34 409

hag-sol@online.no

Sommerfeldt, Hedvig Glomsrød (NK, metall)
Skogliveien 33, 1712 Grålum
416 66 005

hedvigsommerfeldt@gmail.com
hedvigsommerfeldt.com

Stabel, Markus (ØBK)
Per Sivles vei 12, 1511 Moss
976 30 239

mstabel@gmail.com

Strindberg, Beate (ØBK)
Strandåsveien 52 , 3135 Tønsberg
33 40 14 92/ 915 52 074

b-strind@online.no

Jan Svensen

Svensen, Jan (ØBK)
Bydalsveien 24, 1604 Fredrikstad
986 47 155

jan.svensen@gmail.com
www.jansvensen.no

Syversen, Egil (ØBK)
Knollen 6 , 1630 Gamle Fredrikstad
901 61 204

atelier.knollen@gmail.com
www.atelierknollen.no 

Sæther, Torun Sørlie (NK, tekstil)
Gydas vei 4, 1614 Fredrikstad
916 51 711

torunsae@gmail.com

Søderlind, Tordis Schjerven (ØBK)
Riverside 8, 1606 Fredrikstad
482 31 206

tordis47@yahoo.com

Thoresen, Morten (ØBK)
Heimdalsgata 2, 1608 Fredrikstad
918 64 714

thoresen@anart.no

Thorsen, Elisabeth (NK)
Dalkleven 8, 1671 Kråkerøy
905 69 624

bettybingo@hotmail.com
www.madebybetty.com

Thorkildsen, Inger Marie (ØBK)
1692 Søndre Sandøy
69 37 87 14/ 994 80 772

imdatho@yahoo.no

Astri Tonoian

Tonoian, Astri (ØBK)
H.Kildahlsvei 17, 1597 Moss
454 68 619

astri@astritonoian.com
www.astri-tonoian.com

Helene Torp

Torp, Helene, (ØBK)
Kjøberggt 26, 1653 Sellebakk
41 65 66 20

studio@helenetorp.com
www.helenetorp.com

Tveit, Espen (ØBK)
Østerengveien 21, 1850 Mysen
69 89 00 94/ 411 93 424

esptve@online.no
www.espen-tveit.no

Vaa, Rønnaug (ØBK)
Askimveien 212, 1816 Skiptvet
69 80 94 86/918 28 467

rotvaa@frisurf.no
www.ronnaugvaa.no

Westbø, Sidsel (ØBK)
Volleneveien 17, 1831 Askim
69 88 55 12/986 55 008

sidwest@online.no

Terje Westfoss

Westfoss, Terje (ØBK, NK, keramikk)
Skippergaten 16, 1630 Gamle Fredrikstad
928 19 305

terje@westfoss.no
www.westfoss.no

Wexels Riser, Camilla (ØBK)
Torsnes veien 109, 1634 Gamle Fredrikstad
980 92 900

milla@artusworks.no

White, Bjørg Kristiansen (NK, tekstil)
Toldbogt. 36 B, Gamle Fredrikstad
69 32 49 60/ 977 53 944

White, Chris (ØBK)
Toldbodgt. 36 B, 1632 Gamle Fredrikstad
69 32 00 26/ 901 75 382

chris.j.white@outlook.com

Wolfsmooen, Wolf (NK)
PB 60, 1805 Tomter
69 92 28 81

wolf@wolfsmoon.com
www.wolfsmoon.com

Zandian, Davood (ØBK)
Yvenlia 47 , 1712 Grålum
917 53 473

mail@davoodzandian.com
www.davoodzandian.com

Zezulová, Barbora (ØBK)
PB 31, 1701, Sarpsborg
958 81 740

barbora.makyta@gmail.com

Ørmen, Line (NK, metall)
Gamle Kirkevei 110, 1617 Fredrikstad
976 22 109

lime-o@online.no

Østby, Line (ØBK)
Markveien 19 , 1532 Moss
416 29 282

lineoes@online.no

Aall, Kirsti (ØBK)
Bratthammeren 10, 1605 Fredrikstad
977 46 044

Ann Kristin Aas

Aas, Ann Kristin (ØBK, NK)
Ringveien 35, 1555 Son
414 56 249

ann.kristin.aas@gmail.com
www.annkristinaas.no

topp