Kunstnere i Østfold tilknyttet ØKS

Søknad om medlemskap i Østfold bildende kunstnere (ØBK)
Søknad om medlemskap i Norske Kunsthåndverkere (NK)

 

Alsamad, Wisam (NK, keramikk)
Glimmerveien 6, 1815 Askim
998 58 575/ Wisam_alsamad@yahoo.com/ NK kunstnerregister

Alnæs, Jenny (ØBK)
Hagtornveien 2, 0855 Oslo
412 86 748/ jennyalnes@gmail.com

Amundsen, Lise (ØBK)
Gamle Sørhaugen 8, 1767 Halden
412 86 748/ www.liseamundsen.no

Andersen, Stein (ØBK)
Krokstien 4, 1782 Halden
920 28 739/ steina@halden.net/ galleriakvarellen.wordpress.com

Anstensrud, Ida Løkken (ØBK)
Mørkveien 673, 1592 Våler i Østfold
977 62 085/ ida.anstensrud@outlook.com

Beck, Jan-Erik L. (ØBK)
Krossern 8, 1513 Moss
900 88 925/ lund-bec@online.no/ janerikbeck.no

Bergseth, Line (ØBK)
Bjørkebekkveien 1018, 1798  AREMARK
930 22 074/ linebergseth@gmail.comwww.linebergseth.no

Bjørshol, Anja (ØBK)
Hellerveien 8, 1675 Kråkerøy
995 17 795/ anjabjoershol@yahoo.no

Blystad, Kristian (ØBK)
Strandvollen 2og 6, 1747 Skjeberg
950 39 757/ k-blys@online.no/ www.kristianblystad.no

Boman, Cathrine (ØBK)
Bingsgate 9, 1606 Fredrikstad
924 03 705/ post@cathrinemboman.no/ www.cathrinemboman.no

Borgen, Stian (ØBK)
Lilleby 7, 1798 Aremark
916 81 006/ stianborgen84@gmail.comwww.stianborgen.com

Brunstad, Anne (NK)
Lundvn. 24, 1673 Kråkerøy
994 78 027/ anne.brunstad@yahoo.com

Bøe, Tore Honoré (ØBK)
Lammenes 66, 1680 Skjærhalden
465 29 343/ origamiboe@gmail.com

Christiansen, Lone (ØBK)
Lærer Slangsgt 2, 1604 Fredrikstad
69 31 16 93

Christiansen, Per (ØBK)
Lærer Slangsgt 2, 1604 Fredrikstad
915 68 026

Christiansen, Stefan (ØBK)
Blekedamsveien 4, 1672 Kråkerøy
418 08 014/ stefan.c@online.no/ www.stefanchristiansen.com

Dal, Putte H. (NK, smykker)
Sjømannsgata 15, 1608 Fredrikstad
930 49 467/ putte.h.dal@gmail.com/ https://www.puttehdal.com/
www.arkivet/dal

Dalåsen, Inger E. (NK, metall)
Klostergt. 25, 1532 Moss
482 82 192/ olav@dalaasen.no

Elieson, Tulla (NK, keramikk)
Skippergt. 13, 1630 Gamle Fredrikstad
908 96 082/ tulla@elieson.no/ www.elieson.no

Ellefsen, Katrine (NK)
Ballblomveien 24, 1529 Moss
470 26 016/ trekisen@hotmail.com

Engebretsen, Inger Lise (NK, stein)
Ferjestedsveien 24, 1606 Fredrikstad
971 41 902/ iledesign@gmail.com

Ensrud, Siri (NK, tekstil)
Per Sivles vei 12, 1511 Moss
930 23 801/ siriensrud@hotmail.com/

Eriksen, Roar (ØBK)
Hans Nilsen Haugesvei 54, 1661 Rolvsøy
924 80 401/ lorna_eriksen79@yahoo.com

Eriksen, Øivind Koppang (ØBK)
Dikterstubben 6, 1781 Halden
976 59 907/ koppangeriksen@gmail.com/ www.peinseint.blogspot.com

Fonneland-Sandberg, Camilla (ØBK)
Torsgate 8 A, 1511 Moss
951 18 777/ cfonneland@gmail.com

Formoe, Erik (ØBK)
Lahellmoveien 11, 1604 Fredrikstad
995 10 921/ erik@formoe.no/ www.erikformoe.com

Føinum, Åse (NK, keramikk)
Hauge, 1684 Vesterøy
976 19 033/ ofoinum@online.no

Granath, Hans Ove (ØBK)
Ateliergården, Smedjegaten 91, 1632 Gamle Fredrikstad
950 74 967/ hans.ove.granath@gmail.com/ www.granath.no

Grimsø, Roald (ØBK)
Veverbakken 147, 1536 Moss
928 02 611/ roaldgrimso@gmail.com

Grue, Astrid (NK, keramikk)
Rådhusgaten 18 B, 1632 Gamle Fredrikstad
958 01 091/ post@astridgrue.no/ www.astridgrue.no

Hanch-Hansen, Anita (NK, keramikk)
Klosterveien 29, 1570 Dilling
905 91 461/ anita@hanchhansen.com/ www.hanchhansen.com

Hansen, Kirsten Foss (NK, keramikk)
Fløterveien 398, 1593 Svinndal
908 23 405/ kirstenfosshansen@gmail.com/ www.kirstenfoss.no

Hansen, Natasja Beate (NK, keramikk)
Carlheims vei 4, 1618 Fredrikstad
415 57 968/ natasjahansen@gmail.com

Hanve, Vegard (ØBK)
Voldportgaten 69, 1632 Gamle Fredrikstad
456 77 638

Harbitz, Gunn (ØBK)
Torsnesveien 112, 1634 Gamle Fredrikstad
977 50 374/ gunn-har@online.nowww.gunnharbitz.com

Hauglie, Linda Spaun (ØBK, NK, tekstil)
Holmegata 25, 1610 Fredrikstad
950 68 672/ linda_hauglie@hotmail.com/ NK kunstnerregister

Hepsø, Petter (ØBK)
Normannsvei 4, 1678 Kråkerøy
408 57 444/ phepsoe@online.nohttp://petterhepso.com/

Hestvik, Dag Marius (ØBK)
Prætorius gate 2, 1608 Fredrikstad
951 06 242mhestvik@online.no / www.dagmariushestvik.net

Heuch, Hanne (NK)
Larkollveien 761, 1560 Larkollen
482 82 205/ hanne.heuch@gmail.com

Hjerting, Yvonne (ØBK)
Norbygaten 43, 0190 Oslo
974 72 330/ 463 41 834/ byvoro@online.no

Hofplass, Mikkel Rasmussen (ØBK)
Helgebyveien 59 A, 1734 Hafslundsøy
988 99 072/ mikkelhofplass@gmail.comwww.mikkelhofplass.com

Hole, Brith Karin (ØBK)
Tolbodgaten 36 A, 1632 Gamle Fredrikstad
brithkh@hotmail.com

Holm, Geir Tore (ØBK)
Svinndal veien 96, 1816 Skiptvet
926 96 465/ geir@balkong.nethttp://geir.balkong.net/

Holmé, Barbra K. (ØBK)
Ulfhildsgt. 2, 1707 Sarpsborg
959 25 110/ barbra.holme@outlook.com

Hughes, Nicolas William (ØBK)
Vansjøveien 9A, 1533 Moss
948 46 688/ nicolaswhughes@outlook.com/ nicolaswilliamhughes.com

Hupe, Jane (ØBK)
Johan Paulsensvei 40b, 1738 Borgenhaugen
472 64 325/ janehupe@yahoo.no/ www.janehupe.com

Høiness, Hanna Amundsen (ØBK)
Sofienbergata 57 A, 0563 Oslo
958 38 505/ hanna.hoiness@gmail.com/ http://hannahoiness.no/

Ihlebæk, Ole Jakob (ØBK)
Nypevn. 6b, 1671 Kråkerøy
952 22 686/ ihlebaek@gmail.com/ http://ihlebaek.com/

Jacobsen, Finn (ØBK)
Kongensgt. 4, 1530 Moss
69 25 02 47/ fjacob@online.no

Jarem, Elise (ØBK)
Rodeløkka 5a, 1776 Halden
907 90 251/ elise@jarem.no/ www.jarem.no/

Jarulf, Anne Kristine (ØBK)
Hyllråsvegen 17, 2440 Engerdal
957 90 099/ ajarulf@online.no

Jensen, Jeanette Eek (ØBK)
Damveien 1B, 1672 Kråkerøy
975 84 476/ jee-jen@online.no/ www.ateliereek.weebly.com

Jerkaas Schelin, Vibeke (ØBK)
Jørgen Moesvei 1, 1605 Fredrikstad
412 18 605/ vibeke@customaid.no/ customaid.no

Johansen, Karl Hjalmar (ØBK)
Skomakerbakken 8c, 1537 Moss
902 58 895

Johansen, Trude (NK, tre)
Bjerkealleen 3, 1512 Moss
473 73 373/ post@trudejohansen.com/ https://www.trudejohansen.com/

Jorselje, Inger Lise (ØBK)
Rønneldveien 95, 1746 Skjeberg
69 16 11 89/ Atelier: 69 27 33 33

Juul, Britt (ØBK)
Smedgata 65, 1850 Mysen
951 26 361/ brittsky.juul@gmail.com

Jørgensen, Søssa (ØBK)
Svinndal veien 96, 1816 Skiptvet
481 49 818/ sossa@balkong.net

Ketting, Ary (ØBK)
Løkkegata 9, 1532 Moss
452 03 800/ a.ketting@online.no / www.ketting.no

Kielland, Jadwiga (ØBK)
Lodsgate 41 b, 1630 Gamle Fredrikstad
952 77 071/ j-kiell@online.no / www.jadwiga-kielland.com

Kirkhorn, Svein Ove (NK, tekstil)
Dypedal 4, 1684 Vesterøy
907 65 617/ svein.ove@kirkhorn.net/ / NK kunstnerregister

Kjøniksen, Rune (ØBK)
Hellumveien 3, 1580 Rygge
959 03 374/ pointer@online.no

Klausen, Bente Vold (NK, tekstil)
Mulvadgt. 14, 1610 Fredrikstad
951 49 269/ bevoldk@online.no/ www.bentevoldklausen.no

Koefoed-Jespersen, Ruth Tulle (ØBK)
Åbyggeveien 10 b, 1636 Gamle Fredrikstad
411 27 493/ vupti@tulleruth.com/ www.tulleruth.com

Kongevold, Laila (ØBK)
Blekedamsveien 4, 1672 Kråkerøy
418 08 082/ laikong@online.no/ www.lailakongevold.no

Korssjøen, Lene Christin (NK, glass)
Oredalsveien 22C, 1613 Fredrikstad
920 81 250/ tusenknas@yahoo.no

Kuiters, Tanya (NK, keramikk)
Nedgården 33, 1692 Nedgården
481 17 648/ tanya@tanyakuiters.no/ http://www.tanyakuiters.no

Kustani Fazil (ØBK)
Bergheimskogen 50 A, 1739 Borgenhaugen
415 57 339

Ledaal, Jens Stegger (ØBK)
Husebyveien 37, 1621 Kråkerøy
906 66 713/ jledaal@gmail.com/ www.ledaal.com

Lindrupsen, Tor (ØBK)
Stenbukta 1, 1676 Kråkerøy
916 23 291/ tor@lindrupsen.no/ www.lindrupsen.no

Liseth, Hege (ØBK)
Bydalsveien 21, 1604 Fredrikstad
412 38 773/ heglis@online.no/ www.hegeliseth.com

Lothe, Hjalmar (ØBK)
Bygstadhaugene 11, 6977 Bygstad
908 63 442/ hjal-l@online.no

Lundeby, Tor-Magnus (ØBK)
Verksgata 6, 1636 Gamle Fredrikstad
919 14 007/ tormagnus.lundeby@gmail.com/ www.tormagnuslundeby.net

Lyckander, Marit (ØBK)
Strandvollen 2 og 6, 1747 Skjeberg
997 21 363/ mlyckander@gmail.com/ www.maritlyckander.no

Løveid, Birthe Marie (ØBK)
Ateliergården, Smedjegaten 91, 1632 Gamle Fredrikstad
413 32 183/ birthe.marie.loveid@gmail.com/ www.birthemarie.com

Mathisen, Elisabeth (ØBK)
Lahellemoveien 29, 1604 Fredrikstad
975 14 321/ mathisen.elisabeth@gmail.com/ www.elisabethmathisen.no

Matre, Gerd Wevling (ØBK, NK tre)
Kilenveien 6, 1719 Greåker
936 37 080/ gerdwmatre@gmail.com / NK-kunstnerregister

McAlinden, Maja (ØBK)
Odinsgate 4, 1608 Fredrikstad
478 92 324/ majamcalinden@rocketmail.com

Meseke, Lina (NK, keramikk)
Ilaveien 66, 1605 Fredrikstad
411 22 639/ lina.meseke@gmail.comhttps://www.linameseke.no

Midthjell, Karin Eide (ØBK)
O.A. Haugesvei 2 1621 Gressvik
901 51 084/ kmdthjll@yahoo.no

Moore, James (ØBK)
Torsnes veien 109, 1634 Gamle Fredrikstad
415 00 578/ james@oit.no

Mørck, Kirsten (ØBK)
Linderudveien 121, 1353 Bærums verk
415 45 618/ kirstenmoerck@hotmail.com

Måseide, Bjørg (ØBK)
Orkerødgt. 66, 1511 Moss
926 39 325/ bjorg.maaseide@gmail.com

Nygren, Inger Johanne (ØBK)
Skogvn. 4, 1672 Kråkerøy
454 66 115/ i-nygren@online.no

Nyland, Leif (ØBK)
Sareptaveien 83, 1621 Gressvik
995 80 453/ leifnyland3@gmail.com

Nystrøm, Hanne B. (ØBK)
Riddervoldsgate 5, 1606 Fredrikstad
977 26 434/ hannebnystrom@gmail.comwww.hannebnystrom.com

Næsheim, Egil Torin (ØBK)
Traravn. 41, 1609 Fredrikstad
69 31 20 20

Odden, Ragnhild (NK, tekstil)
Skippergt. 13, 1630 Gamle Fredrikstad
952 10 137/ ragnhild.odden@icloud.com

Olsen, Monica (ØBK)
106 Somers street 3rd floor, 11233 Brooklyn, New York, NY, USA
+1-929-256-8860/ monicaolsen.art@gmail.com/ www.monicaolsen.no/

Omdahl, Elisabeth Kruse-Nilsen (ØBK)
Hananvn 109, 1529 MOSS
958 08 748/ eliom@online.no

Orud, Karl Olaf (ØBK)
Frydenlundveien 55, 1784 Halden
906 78 246/ karlorud@online.no/ www.karlorud.com

Pløen, Anne Grete (NK, emalje)
Løkkegata 2, leil 5, 1532 Moss
62 53 10 73

Qvale, Jonas Markus (ØBK)
Gamleveien 12, 1604 Fredrikstad
481 53 654/ jonas.qvale@gmail.com/ www.hornorkesteret.no

Ree, Elisabeth (ØBK)
Moss
924 64 606e-ree@online.no

Reff, Veronica (NK, keramikk)
Elias Kræmmersvei 11, 1513 Moss
947 81 001/ verref@ostfoldfk.no

Resell, Terje (ØBK)
Skippergt.13, 1630 Gamle Fredrikstad
901 32 052/ post@terjeresell.no

Revheim, Arne (ØBK)
Snorresvei 3, 1671 Kråkerøy
934 45 851/ arnerevheim@gmail.com/ www.arnerevheim.com

Riise, Siw Anja (NK, glass)
Femdalsund h 344, 1676 Kråkerøy
917 71 674/ siwriise@online.no/ www.siwriise.com

Romberg, Kristin (ØBK)
Skogveien 6 1672 Kråkerøy
920 86 105/ kristinjensenromberg@gmail.com/ www.kristinromberg.com

Rosenberg, Steinar (ØBK)
Vinkelgatan 3, 276 30 Borrby, Sverige
918 02 656/ steinarrosenberg@gmail.com/ www.digitalkunst.no

Rudjord, Magne (ØBK)
Stuevikvn. 29, 1692 Nedgården
911 26 284/ m-jorudj@online.no

Rønbeck, Elisabeth (ØBK)
Vartunveien 7A, 1735 Varteig
909 58 240/ elisabeth.ronbeck@me.com/ http://merfoto-roenbeck.biz/

Rørdal, Arild (ØBK)
Brattvegen 1, 1624 Gressvik
904 08 950/ arild.r@zoho.com

Saenger, Hans (ØBK)
Flåtavikveien 11, 1628 Engelsviken
69 33 02 28/ hans.saenger@stabilnett.no

Saenger, Simonetta (ØBK)
Flåtavikveien 11, 1628 Engelsviken
921 68 054

Sarkapalo, Tommi (ØBK)
Torsnesveien 112, 1634 Gamle Fredrikstad
913 30 625/ sa-palo@online.no/ www.tommisarkapalo.com

Sawe, Abel (NK, glass)
Færgeportgt 84,1632 Gamle Fredrikstad
480 95 239/ abelsawe@online.no

Schei, J. Cathrine R. (NK, papir)
Torvgt. 62, 1632 Gamle Fredrikstad
957 62 237/ cath-sc@online.no/ www.cathrineschei.com

Sjöström, Maja (ØBK)
Damhauggata 8, 1772 Halden
473 79 134/ majasjostrom@hotmail.com/ majasjostrom.com

Skaugen, May-Britt (ØBK)
Nøkledypveien 3, 1672 Kråkerøy
480 99 912/ may-britt.skaugen@fredfiber.net / http://www.maybrittskaugen.com

Skovly, Grete (ØBK)
Postboks 16, 1581 Rygge
416 59 001/ post@greteskovly.no/ www.greteskovly.com

Skullerud, Odd (ØBK)
Kallerødveien 5, 1626 Manstad
482 29 142

Slembe, Sigurd T. (ØBK)
Roald Amundsensgate 20 , 1831 Askim
917 51 338/ sigurdslembe@hotmail.com

Slettevold, Astrid (ØBK)
Bidenkaps gt. 4, 0165 Oslo
952 01 020/ astslet@hotmail.com/ www.ast-art.no/

Sobocinska, Ewa M. (ØBK)
H Kildahls vei 11, 1597 Moss
922 12 157/ ewa.maria.sobocinska@gmail.com/ www.marekewa.com

Sobocinski, Marek (ØBK)
H Kildahls vei 11, 1597 Moss
907 48 175/ marek.sculptor@gmail.com/ www.marekewa.com

Solberg, Ellen K. (ØBK)
Saltnesveien 518, 1580 Rygge
934 10 145/ ellenmelle@yahoo.no

Sommerfeldt, Hedvig Glomsrød (NK, metall)
Skogliveien 33, 1712 Grålum
416 66 005/ hedvigsommerfeldt@gmail.com/ hedvigsommerfeldt.com

Stabel, Markus (ØBK)
Per Sivles vei 12, 1511 Moss
976 30 239/ mstabel@gmail.com

Strindberg, Beate (ØBK)
Strandåsveien 52 , 3135 Torød
915 52 074/ b-strind@online.no

Syversen, Egil (ØBK)
Knollen 6, 1630 Gamle Fredrikstad
901 61 204/ atelier.knollen@gmail.com/ www.atelierknollen.no 

Sæther, Torun Sørlie (NK, tekstil)
Gydas vei 4, 1614 Fredrikstad
916 51 711/ torunsae@gmail.com

Søderlind, Tordis Schjerven (ØBK)
Riverside 8, 1606 Fredrikstad
482 31 206/ tordis47@yahoo.com

Thorkildsen, Inger Marie (ØBK)
Stuevikvn. 29, 1692 Nedgården
994 80 772/ imdatho@yahoo.no

Thorsen, Elisabeth (NK, sko)
Dalkleven 8, 1671 Kråkerøy
905 69 624/ bettybingo@hotmail.com/ www.madebybetty.com

Tonoian, Astri (ØBK)
H. Kildahlsvei 17, 1597 Moss
454 68 619/ astri@astritonoian.com/ www.astri-tonoian.com

Torp, Helene (ØBK)
Bydalen allé 25, 1604 Fredrikstad
416 56 620 / studio@helenetorp.com/ www.helenetorp.com

Tveit, Espen (ØBK)
Østerengveien 21, 1850 Mysen
411 93 424/ esptve@online.no/ www.espen-tveit.no

Vaa, Rønnaug (ØBK)
Askimveien 212, 1816 Skiptvet
918 28 467/ rotvaa@frisurf.no/ www.ronnaugvaa.no

Westbø, Sidsel (ØBK)
Volleneveien 17, 1831 Askim
986 55 008/ sidwest@online.no

Westfoss, Terje (ØBK, NK, keramikk)
Skippergaten 16, 1630 Gamle Fredrikstad
928 19 305/ terje@westfoss.no/ www.westfoss.no

Wexels Riser, Camilla (ØBK)
Torsnes veien 109, 1634 Gamle Fredrikstad
980 92 900/ milla@artusworks.no

White, Bjørg Kristiansen (NK, tekstil)
Toldbogt. 36 B, Gamle Fredrikstad
977 53 944/ bjorgkristiansenwhite@gmail.com/ NK kunstnerregister

White, Chris (ØBK)
Toldbodgt. 36 B, 1632 Gamle Fredrikstad
901 75 382/ chris.j.white@outlook.com

Wolfsmooen, Wolf (ØBK)
PB 60, 1805 Tomter
69 92 28 81/ wolf@wolfsmoon.com/ www.wolfsmoon.com

Zandian, Davood (ØBK)
Yvenlia 47, 1712 Grålum
917 53 473/ mail@davoodzandian.com/ www.davoodzandian.com

Zezulová, Barbora/ Barbora Makyta (ØBK)
Vestengveien 26, 1725 Sarpsborg
958 81 740/ barbora.makyta@gmail.com

Østby, Line (ØBK)
Markveien 19, 1532 Moss
416 29 282/ ostbyln@gmail.com

Aalberg, Arne (NK, metall)
Seljevn. 8D, 1825 Tomter
924 19 274/ arneaal@broadpark.no

Aall, Kirsti (ØBK)
Bratthammeren 10, 1605 Fredrikstad
977 46 044/ ki-e-aal@online.no

Aas, Ann Kristin (ØBK, NK)
Ringveien 35, 1555 Son
414 56 249/ ann.kristin.aas@gmail.com/ www.annkristinaas.no