Kunstnere i Østfold tilknyttet ØKS

Søknad om medlemskap i Østfold bildende kunstnere (ØBK)
Søknad om medlemskap i Norske Kunsthåndverkere (NK)

 

Al-Samad, Wisam (NK)
Folkenborgveien 24, 1850 Mysen
998 58 575/ wisam_alsamad@yahoo.com

Alnæs, Jenny (ØBK)
Hagtornveien 2, 0855 Oslo
412 86 748/ jennyalnes@gmail.com

Amundsen, Lise (ØBK)
Gamle Sørhaugen 8, 1767 Halden
69 18 39 44/ 412 86 748/ lise.Amundsen@smartpost.no / www.liseamundsen.no

Andersen, Stein (ØBK)
Krokstien 4, 1782 Halden
920 28 739/ steina@halden.net/ galleriakvarellen.wordpress.com

Anstensrud, Ida Løkken (ØBK)
Mørkveien 673, 1592 Våler i Østfold
977 62 085/ faloscopia@hotmail.com

Beck, Jan-Erik L. (ØBK)
Krossern 8, 1513 Moss
900 88 925/ lund-bec@online.no/ janerikbeck.no

Bjørshol, Anja (ØBK)
Hellerveien 8, 1675 Kråkerøy
995 17 795/ anjabjoershol@yahoo.no

Blystad, Kristian (ØBK)
Strandvollen 2og 6, 1747 Skjeberg
950 39 757/ k-blys@online.no/ www.kristianblystad.no

Boman, Cathrine (ØBK)
Bingsgate 9, 1606 Fredrikstad
924 03 705/ post@cathrinemboman.no/ www.cathrinemboman.no

Brunstad, Anne (NK)
Lundvn. 24, 1673 Kråkerøy
994 78 027/ anne.brunstad@yahoo.com

Christiansen, Lone (ØBK)
Lærer Slangsgt 2, 1604 Fredrikstad
69 31 16 93

Christiansen, Per (ØBK)
Lærer Slangsgt 2, 1604 Fredrikstad
69 31 16 93/ 915 68 026

Christiansen, Stefan (ØBK)
Blekedamsveien 4, 1672 Kråkerøy
418 08 014/ stefan.c@online.no/ www.stefanchristiansen.com

Dal, Putte H. (NK, readymade)
Sjømannsgata 15, 1608 Fredrikstad
930 49 467/ putte.h.dal@gmail.com/ www.norskekunsthandverkere.no/kunsthandverkere/putte h dal/
www.arkivet/dal

Dalåsen, Inger E. (NK, metall)
Klostergt. 25, 1532 Moss
482 82 192/ olav@dalaasen.no

Elieson, Tulla (NK, keramikk)
Skippergt. 13, 1630 Gamle Fredrikstad
908 96 082/ tulla@elieson.no/ www.elieson.no

Ellefsen, Katrine (NK)
Ballblomveien 24, 1529 Moss
470 26 016/ trekisen@hotmail.com

Engebretsen, Inger Lise (NK, stein)
c/o Gro Engebretsen, Kirkeveien 31, 1710 Sarpsborg
971 41 902/ iledesign@gmail.com

Ensrud, Siri (NK, tekstil)
Per Sivles vei 12, 1511 Moss
930 23 801/ siriensrud@hotmail.com/ www.norskekunsthandverkere.no/kunsthandverkere/siri-ensrud

Eriksen, Roar (ØBK)
Hans Nilsen Haugesvei 54, 1661 Rolvsøy
924 80 401/ lorna_eriksen79@yahoo.com

Eriksen, Øivind Koppang (ØBK)
Dikterstubben 6, 1781 Halden
976 59 907/ koppangeriksen@gmail.com/ www.peinseint.blogspot.com

Fonneland-Sandberg, Camilla (ØBK)
Torsgate 8 A, 1511 Moss
951 18 777/ cfonneland@gmail.com

Formoe, Erik (ØBK)
Lahellmoveien 11, 1604 Fredrikstad
995 10 921/ erik@formoe.no/ www.erikformoe.com

Føinum, Åse (NK, keramikk)
Hauge, 1684 Vesterøy
69 37 61 60/ 976 19 033/ ofoinum@online.no

Granath, Hans Ove (ØBK)
Ateliergården, Smedjegaten 91, 1632 Gamle Fredrikstad
950 74 967/ hans.ove.granath@gmail.com/ www.granath.no

Grue, Astrid (NKØ)
Rådhusgaten 18 B, 1632 Gamle Fredrikstad
958 01 091/ post@astridgrue.no/ www.astridgrue.no

Hanch-Hansen, Anita (NK)
Klosterveien 29, 1570 Dilling
905 91 461/ anita@hanchhansen.com/ www.hanchhansen.com

Hansen, Kirsten Foss (NK, keramikk)
Fløterveien 398, 1593 Svinndal
908 23 405/ kirstenfosshansen@gmail.com/ www.kirstenfoss.no

Hansen, Natasja Beate (NK)
Carlheims vei 4, 1618 Fredrikstad
415 57 968/ natasjahansen@gmail.com

Hanve, Vegard (ØBK)
Voldportgaten 69, 1632 Gamle Fredrikstad
456 77 638

Harbitz, Gunn (ØBK)
Torsnesveien 112, 1634 Gamle Fredrikstad
977 50 374/ gunn-har@online.no/ www.gunnharbitz.com/

Hauglie, Linda Spaun (ØBK, NK tekstil)
Holmegata 25, 1610 Fredrikstad
950 68 672/ linda_hauglie@hotmail.com

Hepsø, Petter (ØBK)
Normannsvei 4, 1678 Kråkerøy
408 57 444/ phepsoe@online.no/ petterhepso.com

Heuch, Hanne (NK)
Larkollveien 761, 1560 Larkollen
69 26 86 38/ 482 82 205/ hanne.heuch@gmail.com

Hjerting, Yvonne (ØBK)
Norbygaten 43, 0190 Oslo
974 72 330/ 463 41 834/ byvoro@online.no

Hole, Brith Karin (ØBK)
Tolbodgaten 36 A, 1632 Gamle Fredrikstad
brithkh@hotmail.com

Holm, Geir Tore (ØBK)
Svinndal veien 96, 1816 Skiptvet
926 96 465/ geir@balkong.nethttp://geir.balkong.net/

Holmé, Barbra K. (ØBK)
Ulfhildsgt. 2, 1707 Sarpsborg
959 25 110/ barbra.holme@outlook.com

Hughes, Nicolas William (ØBK)
Vansjøveien 9A, 1533 Moss
nicolaswilliamhughes@me.com/ nicolaswilliamhughes.com

Hupe, Jane (ØBK)
Johan Paulsensvei 40b, 1738 Borgenhaugen
472 64 325/ janehupe@yahoo.no/ www.janehupe.com

Høiness, Hanna Amundsen (ØBK)
Sofienbergata 57 A, 0563 Oslo
958 38 505/ hanna.hoiness@gmail.com/ http://hannahoiness.no/

Ihlebæk, Ole Jakob (ØBK)
Nypevn. 6b, 1671 Kråkerøy
69 34 13 76 / 952 22 686/ ihlebaek@gmail.com/ http://ihlebaek.com/

Jacobsen, Finn (ØBK)
Kongensgt. 4, 1530 Moss
69 25 02 47/ fjacob@online.no

Jarem, Elise (ØBK)
Rodeløkka 5a, 1776 Halden
907 90 251/ elise@jarem.no/ www.jarem.no/

Jarulf, Anne Kristine (ØBK)
Hyllråsvegen 17, 2440 Engerdal
957 90 099/ ajarulf@online.no

Jensen, Jeanette Eek (ØBK)
Damveien 1B, 1672 Kråkerøy
69 34 13 91/ 975 84 476/ jee-jen@online.no/ www.ateliereek.weebly.com

Jerkaas Schelin, Vibeke (ØBK)
Jørgen Moesvei 1, 1605 Fredrikstad
412 18 605/ vibeke@customaid.no/ customaid.no

Johansen, Karl Hjalmar (ØBK)
Skomakerbakken 8c, 1537 Moss
902 58 895

Johansen, Trude (NK, tre)
Bjerkealleen 3, 1512 Moss
473 73 373/ post@trudejohansen.com

Jorselje, Inger Lise (ØBK)
Rønneldveien 95, 1746 Skjeberg
69 16 11 89/ Atelier: 69 27 33 33

Juul, Britt (ØBK)
Smedgata 65, 1850 Mysen
951 26 361/ brittsky.juul@gmail.com

Jørgensen, Søssa (ØBK)
Svinndal veien 96, 1816 Skiptvet
481 49 818/ sossa@balkong.net

Ketting, Ary (ØBK)
Løkkegata 9, 1532 Moss
69 25 13 01 / 452 03 800/ a.ketting@online.no / www.ketting.no

Kirkhorn, Svein Ove (NK, tekstil)
Dypedal 4, 1684 Vesterøy
907 65 617/ svein.ove@kirkhorn.net/ norskekunsthandverkere.no/users/svein-ove-kirkhorn

Kjøniksen, Rune (ØBK)
Hellumveien 3, 1580 Rygge
959 03 374/ pointer@online.no

Klausen, Bente Vold (NK, tekstil)
Mulvadgt. 14, 1610 Fredrikstad
951 49 269/ bevoldk@online.no/ www.bentevoldklausen.no

Koefoed-Jespersen, Ruth Tulle (ØBK)
Åbyggeveien 10 b, 1636 Gamle Fredrikstad
411 27 493/ vupti@tulleruth.com/ www.tulleruth.com

Kongevold, Laila (ØBK)
Blekedamsveien 4, 1672 Kråkerøy
418 08 082/ laikong@online.no/ www.lailakongevold.no

Korssjøen, Lene Christin (NK)
Oredalsveien 22C, 1613 Fredrikstad
920 81 250/ tusenknas@yahoo.no

Kuiters, Tanya (NK, keramikk)
Nedgården 33, 1692 Nedgården
481 17 648/ tanya@tanyakuiters.no/ http://www.tanyakuiters.no

Kustani Fazil (ØBK)
Bergheimskogen 50 A, 1739 Borgenhaugen
69 16 68 68/ 415 57 339

Ledaal, Jens Stegger (ØBK)
Husebyveien 37, 1621 Kråkerøy
906 66 713/ jledaal@gmail.com/ www.ledaal.com

Lindrupsen, Tor (ØBK)
Stenbukta 1, 1676 Kråkerøy
916 23 291/ tor@lindrupsen.no/ www.lindrupsen.no

Liseth, Hege (ØBK)
Bydalsveien 21, 1604 Fredrikstad
412 38 773/ heglis@online.no/ www.hegeliseth.com

Lothe, Hjalmar (ØBK)
Bygstadhaugene 11, 6977 Bygstad
908 63 442/ hjal-l@online.no

Lundeby, Tor-Magnus (ØBK)
Verksgata 6, 1636 Gamle Fredrikstad
919 14 007/ tormagnus.lundeby@gmail.com/ www.tormagnuslundeby.net

Lyckander, Marit (ØBK)
Strandvollen 2 og 6, 1747 Skjeberg
997 21 363/ maly2@online.no/ www.maritlyckander.no

Løveid, Birthe Marie (ØBK)
Ateliergården, Smedjegaten 91, 1632 Gamle Fredrikstad
413 32 183/ birthe.marie.loveid@gmail.com/ www.birthemarie.com

Mathisen, Elisabeth (ØBK)
Lahellemoveien 29, 1604 Fredrikstad
975 14 321/ mathisen.elisabeth@gmail.com/ www.elisabethmathisen.no

Matre, Gerd Wevling (ØBK)
Kilenveien 6, 1719 Greåker
936 37 080/ gerdwmatre@gmail.com

McAlinden, Maja (ØBK)
Odinsgate 4, 1608 Fredrikstad
478 92 324/ majamcalinden@rocketmail.com

Melby, Hanne Wewer (ØBK)
Aslakvn. 8, 1820 Spydeberg
69 83 81 82/ http://hanne-wewer.net

Meseke, Lina (NK, keramikk)
Ilaveien 66, 1605 Fredrikstad
69 61 06 69 /411 22 639/ lina.meseke@gmail.com

Midthjell, Asgeir (ØBK)
O.A. Haugesvei 2, 1621 Gressvik
900 60 412/ asgeir.midthjell@gmail.com/ www.midthjell.no

Midthjell, Karin Eide (ØBK)
O.A. Haugesvei 2 1621 Gressvik
901 51 084

Moore, James (ØBK)
Torsnes veien 109, 1634 Gamle Fredrikstad
415 00 578/ james@artusworks.no

Mørck, Kirsten (ØBK)
Linderudveien 121, 1353 Bærums verk
415 45 618/ kirstenmoerck@hotmail.com

Måseide, Bjørg (ØBK)
Orkerødgt. 66, 1511 Moss
926 39 325/ ma-bjorg@online.no

Nygren, Inger Johanne (ØBK)
Skogvn. 4, 1672 Kråkerøy
454 66 115/ i-nygren@online.no

Nyland, Leif (ØBK)
Sareptaveien 83, 1621 Gressvik
995 80 453/ leifnyland3@gmail.com

Nystrøm, Hanne B. (ØBK)
Riddervoldsgate 5, 1606 Fredrikstad
977 26 434/ hannebnystrom@gmail.com

Næsheim, Egil Torin (ØBK)
Traravn. 41, 1609 Fredrikstad
69 31 20 20

Odden, Ragnhild (NK, tekstil)
Skippergt. 13, 1630 Gamle Fredrikstad
952 10 137/ ragodd@ostfoldfk.no

Olsen, Monica (ØBK)
106 Somers street 3rd floor, 11233 Brooklyn, New York, NY, USA
+1-929-256-8860/ monicaolsen.art@gmail.com/ www.monicaolsen.no/

Omdahl, Elisabeth Kruse-Nilsen (ØBK)
Hananvn 109, 1529 MOSS
958 08 748/ eliom@online.no

Orud, Karl Olaf (ØBK)
Frydenlundveien 55, 1784 Halden
906 78 246/ karlorud@online.no/ www.karlorud.com

Pløen, Anne Grete (NK, emalje)
Løkkegata 2, leil 5, 1532 Moss
62 53 10 73

Qvale, Jonas Markus (ØBK)
Gamleveien 12, 1604 Fredrikstad
481 53 654/ jonas.qvale@gmail.com/ www.hornorkesteret.no

Reff, Veronica (NK, keramikk)
Elias Kræmmersvei 11, 1513 Moss
947 81 001/ verref@ostfoldfk.no

Resell, Terje (ØBK)
Skippergt.13, 1630 Gamle Fredrikstad
901 32 052/ post@terjeresell.no

Revheim, Arne (ØBK)
Snorresvei 3, 1671 Kråkerøy
934 45 851/ arnerevheim@gmail.com/ www.arnerevheim.com

Riise, Siw Anja (NK, glass)
Femdalsund h 344, 1676 Kråkerøy
917 71 674/ siwriise@online.no/ www.siwriise.com

Romberg, Kristin (ØBK)
Skogveien 6 1672 Kråkerøy
920 86 105/ kristinjensenromberg@gmail.com/ www.kristinromberg.com

Rosenberg, Steinar (ØBK)
Vinkelgatan 3, 276 30 Borrby, Sverige
918 02 656/ steinarrosenberg@gmail.com/ www.digitalkunst.no

Rudjord, Magne (ØBK)
Postboks 76, 1692 Nedgården
69 37 87 14/ 911 26 284/ m-jorudj@online.no

Ruud, Ana Luisa Rebora (ØBK)
Brattfossveien 81, 1880 Eidsberg
971 26 007/ anluisre@gmail.com/ http://www.analuisarebora.com/

Rønbeck, Elisabeth (ØBK)
Vartunveien 7A, 1735 Varteig
909 58 240/ elisabeth.ronbeck@me.com/ http://merfoto-roenbeck.biz/

Rørdal, Arild (ØBK)
Brattvegen 1, 1624 Gressvik
904 08 950/ ale.sten@speedmail.se

Saenger, Hans (ØBK)
Flåtavikveien 11, 1628 Engelsviken
69 33 02 28/ hans.saenger@stabilnett.no

Saenger, Simonetta (ØBK)
Flåtavikveien 11, 1628 Engelsviken
69 33 02 28/ 921 68 054

Sarkapalo, Tommi (ØBK)
Torsnesveien 112, 1634 Gamle Fredrikstad
913 30 625/ sa-palo@online.no/ www.tommisarkapalo.com

Sawe, Abel (NK, glass)
Færgeportgt 84,1632 Gamle Fredrikstad
480 95 239/ abelsawe@online.no

Schei, J. Cathrine R. (NK, papir)
Torvgt. 62, 1632 Gamle Fredrikstad
957 62 237/ cath-sc@online.no/ www.cathrineschei.com

Sjöström, Maja (ØBK)
Damhauggata 8, 1772 Halden
473 79 134/ majasjostrom@hotmail.com/ majasjostrom.com

Skaugen, May Britt (ØBK)
Nøkledypveien 3, 1672 Kråkerøy
480 99 912/ may-britt.skaugen@fredfiber.net

Skovly, Grete (ØBK)
Postboks 16, 1581 Rygge
69 28 00 67/ 416 59 001/ post@greteskovly.no/ www.greteskovly.com

Skullerud, Odd (ØBK)
Kallerødveien 5, 1626 Manstad
69 33 36 33/ 482 29 142

Slembe, Sigurd T. (ØBK)
Roald Amundsensgate 20 , 1831 Askim
917 51 338/ sigurdslembe@hotmail.com

Slettevold, Astrid (ØBK)
Bidenkaps gt. 4, 0165 Oslo
952 01 020/ astslet@hotmail.com/ www.ast-art.no/

Sobocinska, Ewa M. (ØBK)
H Kildahls vei 11, 1597 Moss
922 12 157/ ewa.maria.sobocinska@gmail.com/ www.marekewa.com

Sobocinski, Marek (ØBK)
H Kildahls vei 11, 1597 Moss
907 48 175/ marek.sculptor@gmail.com/ www.marekewa.com

Solberg, Ellen K. (ØBK)
Saltnesveien 518, 1580 Rygge
934 10 145/ ellenmelle@yahoo.no

Solløs, Hagbart (ØBK)
Nygård 55, 1684 Vesterøy
414 34 409/ hag-sol@online.no/ www.stonesculpture.no

Sommerfeldt, Hedvig Glomsrød (NK, metall)
Skogliveien 33, 1712 Grålum
416 66 005/ hedvigsommerfeldt@gmail.com/ hedvigsommerfeldt.com

Stabel, Markus (ØBK)
Per Sivles vei 12, 1511 Moss
976 30 239/ mstabel@gmail.com

Strindberg, Beate (ØBK)
Strandåsveien 52 , 3135 Torød
33 40 14 92/ 915 52 074/ b-strind@online.no

Syversen, Egil (ØBK)
Knollen 6, 1630 Gamle Fredrikstad
901 61 204/ atelier.knollen@gmail.com/ www.atelierknollen.no 

Sæther, Torun Sørlie (NK, tekstil)
Gydas vei 4, 1614 Fredrikstad
916 51 711/ torunsae@gmail.com

Søderlind, Tordis Schjerven (ØBK)
Riverside 8, 1606 Fredrikstad
482 31 206/ tordis47@yahoo.com

Thoresen, Morten (ØBK)
Heimdalsgata 2, 1608 Fredrikstad
918 64 714/ thoresenmorten2@gmail.com

Thorkildsen, Inger Marie (ØBK)
1692 Søndre Sandøy
69 37 87 14/ 994 80 772/ imdatho@yahoo.no

Thorsen, Elisabeth (NK)
Dalkleven 8, 1671 Kråkerøy
905 69 624/ bettybingo@hotmail.com/ www.madebybetty.com

Tonoian, Astri (ØBK)
H. Kildahlsvei 17, 1597 Moss
454 68 619/ astri@astritonoian.com/ www.astri-tonoian.com

Torp, Helene (ØBK)
Myragata 20, 1608 Fredrikstad
416 56 620 / studio@helenetorp.com/ www.helenetorp.com

Tveit, Espen (ØBK)
Østerengveien 21, 1850 Mysen
69 89 00 94/ 411 93 424/ esptve@online.no/ www.espen-tveit.no

Vaa, Rønnaug (ØBK)
Askimveien 212, 1816 Skiptvet
918 28 467/ rotvaa@frisurf.no/ www.ronnaugvaa.no

Westbø, Sidsel (ØBK)
Volleneveien 17, 1831 Askim
69 88 55 12/986 55 008/ sidwest@online.no

Westfoss, Terje (ØBK, NK, keramikk)
Skippergaten 16, 1630 Gamle Fredrikstad
928 19 305/ terje@westfoss.no/ www.westfoss.no

Wexels Riser, Camilla (ØBK)
Torsnes veien 109, 1634 Gamle Fredrikstad
980 92 900/ milla@artusworks.no

White, Bjørg Kristiansen (NK, tekstil)
Toldbogt. 36 B, Gamle Fredrikstad
69 32 49 60/ 977 53 944/ bjorgkristiansenwhite@gmail.com

White, Chris (ØBK)
Toldbodgt. 36 B, 1632 Gamle Fredrikstad
69 32 00 26/ 901 75 382/ chris.j.white@outlook.com

Wolfsmooen, Wolf (NK)
PB 60, 1805 Tomter
69 92 28 81/ wolf@wolfsmoon.com/ www.wolfsmoon.com

Zandian, Davood (ØBK)
Yvenlia 47, 1712 Grålum
917 53 473/ mail@davoodzandian.com/ www.davoodzandian.com

Zezulová, Barbora/ Barbora Makyta (ØBK)
PB 31, 1701, Sarpsborg
958 81 740/ barbora.makyta@gmail.com

Ørmen, Line (NK, metall)
Gamle Kirkevei 110, 1617 Fredrikstad
976 22 109 / lime-o@online.no

Østby, Line (ØBK)
Markveien 19, 1532 Moss
416 29 282/ lineoes@online.no

Aalberg, Arne (NK, metall)
Seljevn. 8D, 1825 TOMTER
924 19 274/ arneaal@broadpark.no

Aall, Kirsti (ØBK)
Bratthammeren 10, 1605 Fredrikstad
977 46 044/ ki-e-aal@online.no

Aas, Ann Kristin (ØBK, NK)
Ringveien 35, 1555 Son
414 56 249/ ann.kristin.aas@gmail.com/ www.annkristinaas.no